Pobjedom protiv Vidovca i očekivanim porazom Bjelovara u Đakovu (35:30), naši rukometaši zasjeli su na 2. mjesto ligaškog poretka.
Sinoć je u punoj dvorani “Brezovica”odigrana izuzetno uzbudljiva utakmica između rukometaša Siska i gostiju MRK Vidovec. Gosti su se pokazali kao izuzetno težak protivnik, zadajući domaćinu niz problema tijekom prvih minuta susreta.
MRK Vidovec je u uvodnim trenucima demonstrirao svoju kvalitetu, istaknuvši se agresivnom obranom i preciznim napadima, što je rezultiralo njihovim vodstvom u početnim fazama utakmice. Međutim, naši su brzo reagirali na izazov te se konsolidirali i pronašli načine za prevladavanje protivničke obrane.
Nakon nekoliko minuta, naši su preuzeli inicijativu u utakmici, postavivši ritam igre koji je bio teško suprotstaviti se. Kroz brzu tranziciju i precizne napadačke akcije, dečki su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist i stvoriti prednost na poluvremenu 16:15.
Ključna je bila sposobnost domaćina da se prilagodi protivničkoj igri i pronađe načine za neutralizaciju njihovih najjačih aduta. Taktička mudrost i timski duh naših rukometaša su došli do izražaja, omogućujući im da preuzmu kontrolu nad utakmicom i osiguraju zasluženu pobjedu s sigurnih 33:28.
Posebno značajno je bilo što je RK Sisak po prvi puta u povijesti kluba imao u sastavu igrača koji je nastupao u Ligi prvaka, Davida Špilera. Unatoč tome što je imao reputaciju kao ključni igrač, nije bilo potrebno da ulazi s klupe i “rješava” utakmicu, što dodatno svjedoči o širini kvalitete i snazi momčadi.
Slijedeći vikend, ljubitelji sisačkog rukometa mogu očekivati pravu rukometnu poslasticu i utakmicu sezone u Bjelovaru, gdje će naši rukometaši odmjeriti snage s domaćinom. Očekuje se da će biti spektakularna utakmica koja će privući pažnju ljubitelja ovog sporta diljem regije. Ekipa će se pripremiti temeljito kako bi pružio najbolju moguću predstavu i pokušao ostvariti još jednu važnu pobjedu i bijeg na 3 boda prednosti što daje sigurnost za završetak natjecanja i plasman u kvalifikacije za Paket24 Premijer ligu.
Rukometni klub Sisak organizirati će i navijački autobus za sve navijače koji žele ići i bodriti naše u najvažnijoj utakmici sezone, a detalje o tome obavijestiti ćemo kroz koji dan.
Najbolji u našim redovima bili su Dominik Paljuši s 6 pogodaka, a uz njega jednako precizan bio je i Toni Živković, a jedan manje ubacio je Antonio Čunčić.
Na našem golu dobru utakmicu odradio je Draženko Pranjić s 7 obrana, a još bolji nastavak pružio je Juraj Fritz Sabljak s 9 obrana.