U ponedjeljak, 10. veljače u organizaciji Udruge za brigu o djeci i mladima „Radost“ Budaševo, održana je četvrta po redu Stepinčeva večer, ove godine sasvim u znaku djece.
Udruga je raspisala likovno – literarni natječaj za učenike osnovnih škola s područja Sisačke biskupije na temu „Blaženi Alojzije Stepinac“. Na natječaj su pristigla 62 likovna rada te 10 literarnih radova iz 9 osnovnih škola: OŠ Mladost Lekenik, OŠ Braća Ribar, OŠ Ivana Kukuljevića, OŠ Mate Lovraka Kutina, OŠ Zorke Sever Popovača, MŠ i PŠ donja Gračenica, OŠ Popovača, OŠ Vladimir Nazor Pisarovina – PŠ Donja Kupčina, SŠ Ivan Švear Ivanić Grad i OŠ Budaševo – Topolovac – Gušće.
Svi radovi, likovni i literarni izloženi su u Pastoralnoj dvorani crkve bl. Alojzija Stepinca u Budaševu.

Likovni radovi podijeljeni su u dvije kategorije – 5. – 8. razred i 1. – 4. razred te su sukladno tome i ocijenjeni od strane prosudbenog povjerenstva.

Kategorija 5. – 8. r:
Prvo mjesto:
OŠ Mate Lovraka Kutina: Morena Ivašković, mentor: Julijana Armanda
OŠ Lekenik: Leona Škreblin, mentor: Nada Bernadić
Drugo mjesto:
OŠ Lekenik: Martina Turčić, mentor: Nada Brnadić
OŠ Braća Ribar: Antonio Miočić, mentor: Dubravka Štimac – Tomaš
Treće mjesto:
OŠ Braća Ribar: Josipa Šašo, mentor: Dubravka Štimac – Tomaš

Kategorija 1. do 4. r:
Prvo mjesto:
OŠ Budaševo – Topolovac – Gušće: Tonka Balen, mentor: Ljiljana Slunjski

Drugo mjesto:
OŠ Zorka Sever Popovača: Vedran Djak, mentor: Marina Međimurec Čupić

Treće mjesto:
OŠ Zorke Sever Popovača – PŠ Donja Gračenica: Karmen Martinović, mentor: Antonijo Boškić
OŠ Budaševo – Topolovac – Gušće: Ana Marija Čondić

Posebne pohvale za grupne radove učenika:
OŠ Zorke Sever Popovača: 2.razred, mentor: Suzana Selanac Perković
OŠ „Vladimir Nazor“ Pisarovina – PŠ Donja Kupčina: skupina učenika3.r., mentor Lucija Jerković

U kategoriji literarnih radova poredak izgleda ovako:
Prvo mjesto:
OŠ Budaševo – Topolovac – Gušće: Korina Petra Čondić, mentor: Paula Vukčević

Drugo mjesto:
OŠ Budaševo – Topolovac – Gušće: Luka Simić i Korina Petra Čondić, mentor: Paula Vukčević
OŠ Budaševo – Topolovac – Gušće: Dora Kerkez, mentor: Ljiljana Slunjski

Treće mjesto:
OŠ Braća Ribar Sisak: Matea Markuz, mentor: Darko Jelekovac
OŠ Budaševo – Topolovac – Gušće: Tonka Balen, mentor: Ljiljana Slunjski

Tijekom večernjeg programa nastupili su gosti, mališani iz Dječjeg vrtića Svete Marije Magdalene iz Sela koji su publiku oduševili izvedbom dječjih igra i plesova, odjeveni u narodne nošnje.

Program su izvedbama na gitari i violini obogatile Ana Pernar i Korina Petra Čondić, domaće talentirane glazbenice, kao i župni dječji zbor.
Nagrađeni su najuspješniji radovi i učenici, a pomoć u osiguravanju nagrada pružila je Sisačko – moslavačka županija.

Goste i sve prisutne pozdravili su domaći župnik Krešimir Bulić te predsjednica Udruge za brigu o djeci imladima“Radost“ Budaševo Ljiljana Slunjski.
„ Primarni cilj rada u našoj udruzi je aktivno uključivanje djece i mladih u događanja i život zajednice u kojoj odrastaju i rade.
Između ostalog, puno radimo na promociji lika i djela zaštitnika naše župe i hrvatskog blaženika Alojzija Stepinca. Smatramo da je naša zadaća upoznavati ljude s njim, na nama blizak način. Ovaj natječaj je samo jedna aktivnost koja tome pridonosi.
Dogodine, vjerujemo, kako ćemo u tom smjeru i šire djelovati.
Zahvaljujemo na pomoći svima koji su prepoznali našu nakanu i podržali je: djeci i mentorima koji su se uključili u natječaj, Katehetskom uredu Sisačke biskupije i njegovoj predstojnici s. Smilji Čirko, članicama prosudbenih povjerenstava za likovni i literarni izraz (Željki Kleković Brajenović, Tanji Peronja Begić, Ivani Jandričko, Ivanki Palac, Karmen Valenta i Branki Galinić), našem župniku Krešimiru Buliću, Sito tisku Dolenčić, gđi. Jasminki Luketić Domitrović te svima koji su večerašnjim nastupom obogatili četvrtu Stepinčevu večer” – rekla je predsjednica Udruge “Radost” Ljiljana Slunjski.